Cesta k Svetlu

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Boj proti nemravnosti

Vážení správcovia domény atlas.sk. Patrím medzi dlhoročných užívateľov emailovej schránky na Vašej doméne a s jej využívaním som bol doteraz spokojný.
 
   Avšak to, čo vidím takmer vždy po otvorení svojej schránky v poslednej dobe mi jednoducho nedá, aby som nereagoval. A som presvedčený o tom, že s mojimi slovami by určite súhlasili i mnohí súdni a slušní ľudia, ktorí Vám snáď doposiaľ nenapísali iba preto, lebo sú zavalení rôznymi vlastnými povinnosťami a nenašli si na to čas.
 
   Možno už tušíte o čo ide. Áno, ide o oplzlé a nemravné fotografie, ktoré človek uvidí takmer vždy po otvorení svojho emailu. A niekedy to zachádza naozaj až do takých extrémov, že som začal uvažovať o zriadení novej emailovej schránky na inej doméne. 
 
   Avšak aj keď si túto schránku vytvorím niekde inde, kde ma už nebude otravovať zvrhlá a nemravná oplzlosť, nie je to riešenie, pretože ak budete pokračovať v spomínanom trende, budete naďalej touto nízkosťou zamorovať a deformovať iných, možno i mladých a nedospelých ľudí.
 
   Prosím Vás preto o zamyslenie sa nad tým, čo robíte a o prehodnotenie obsahovej stránky fotografií, ktoré užívateľ uvidí po otvorení svojej emailovej schránky. Lebo ak Vám ide o určitú úroveň domény atlas.sk, podobné jednanie je naopak skôr cestou pod úroveň. Bežný, priemerný, štandardný a slušný užívateľ totiž nemá záujem o podobné zvrhlosti, objavujúce sa pri čítaní jeho emailovej pošty. No a tí, ktorí o takéto niečo záujem majú, tí si nájdu na internete naozaj dostatok iných príležitostí, kde sa môžu v tomto smere plne realizovať. Tu naozaj nejde o žiadne moralizovanie, ale o elementárne základy slušnosti a úcty k ľuďom.
 
   A okrem toho mi nedá nespomenúť ešte jednu dôležitú vec. Je ňou osobná zodpovednosť. Osobná zodpovednosť za všetko, čo konáme. Myslím tým však teraz na zodpovednosť pred Zákonmi vyššími a nie pred zákonmi pozemskými, ktoré v súčasnosti ľuďom dovoľujú jednať i zlým a nesprávnym spôsobom bez toho, že by sa z toho človek musel zodpovedať.
 
   V chode tohto univerza však platí: Čo kto zaseje, to aj zožne! Skôr, alebo neskôr, ale bezpodmienečne.
 
   Ak niekto seje dobro, jeho žatvou bude dobro. Ak však niekto seje zvrhlosť a nemravnosť, čo asi bude jeho žatvou? Žatvou, ktorá ho v nijakom prípade nemôže minúť? Odpovedať na to nie je potrebné, pretože to každý jasne tuší.
 
   Každý z nás chce prežiť šťastný a spokojný život na tejto zemi. Ak to však naozaj chce, musí sám podľa toho aj jednať. Musí siať dobro, ak chce dobro žať. Inak to nejde. Naozaj to nie je také ťažké pochopiť.
 
   Nie len v mene svojom, ale aj v mene všetkých ostatných súdnych a slušných ľudí Vás preto prosím o zváženie a prehodnotenie svojho jednania.
 
M.Š. Slovenské občianske združenie pre posilňovanie mravov a ľudskosti

Mravnosť a morálka | stály odkaz

Komentáre

 1. Tak vo tomdlectom něco vím a vám to povím.
  Su, de factum za poustevníka. A taky, prosím vás pěkně, to samý.
  Sice né v ímajlu, ale normálně mimo poustevnu.
  Vono se voteplilo, no voplzlostě kam oko dohlédne. Zrovna dneska. Opustil jsem poustevnu, reku, nasbírám něco kořínků, špetku léčivých bylin,v městském parku, při troše štěstí i kobylka luční mohla by z vůle boží obohatit můj jídelníček. A co se nestalo. Oslepen slunečním svitem, po částečně dokonané akomodaci, co nezřím!
  Spoře oděná ženština, pravděpodobně nevěstka Satanova, a jestli nevím kolik je hodin. Já, rozhárán ději. Nevím, ale Slunce se chýlí k poledni.
  Debile, odvrkla.
  publikované: 01.06.2011 18:49 | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 2. Mito
  -Ty máš aspoň slnečné hodiny...a ona nemala žiadne,čo by jej ukázali presný čas...aby vedela aká hodina odbila...chváľ každý duch Hospodina...

  K téme článku:
  ...na gmail.com nemám tieto skúsenosti...
  publikované: 01.06.2011 19:19 | autor: vyfack-naiv (e-mail, web, autorizovaný)
 3. VN, nejde vo astronomickou průpravu.
  Jde vo ty nástrahy Satanovy))).Zákeřný, podlý. Hnusný.
  Vony už nevědí co by si svlíkly)))
  publikované: 01.06.2011 19:22 | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 4. ...handrička hore a handrička dole...
  -hovoril môj bývalý kolega, a muži majú problémy...:-)
  publikované: 01.06.2011 19:40 | autor: vyfack-naiv (e-mail, web, autorizovaný)
 5. Se zájmem jsem si přečetl,
  doufám, že nejsem osamocený čitatel, stránku Ke Světlu.
  Je to síla.
  Postrádám jakoukoli oporu v Bibli.Co se týče nahoty. Ale, pravda je, že mi to nechybí.
  Milovat se přes prostěradlo, prosím, jak je ctěná libost. Dá si dolu podprsenku na pláži? Hezká. A co? Kdyby byla vošklivá, tak to neudělá.
  Pán řídí naše kroky. Nikdo nemá právo posuzovat Jeho záměr. A kdo tak činí, byť neuvědoměle, trestu neujde.
  publikované: 01.06.2011 19:45 | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 6. A s tím chlebem mne to vzalo.
  Ke Světlu s kváskovým chlebem. To znám. Mám kamaráda z Judei.
  publikované: 01.06.2011 19:46 | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 7. Mito, si predstav
  ako musím trpieť, keď idem v týchto horúčavách po meste... to prídem domov a iné mi neostáva len sa zbičovať... :D

  Ika: Tak ako hovoríš... samé problémy sú z toho, si zober takú Helenu z Tróje... handrička hore, handrička dole a medzinárodný konflikt z toho

  Milans: nikde som v biblii nečítal že by ľudské telo bolo niečo hriešneho. Ba priam naopak, milujte a množte sa! Nie len množte sa, ale aj milujte sa... počuješ ten rozdiel?
  publikované: 02.06.2011 10:57 | autor: Iviak (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. Jooo, souhlasím, prožíváme letní Peklo na Zemi)))
  Jako každej rok, ale nemůžu si na to furtom uvyknout)))
  A to zajdu ještě dál. Ktémě nastolené. Na následující otázku mi zatím ani Jehovisti na sme blogu neodpověděli. Adam a Eva. Milujte se a množte se. A co incest,nooo?
  publikované: 02.06.2011 11:32 | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014